Danas je „Centar za unapredjenje drustva“ na „Medjunarodni dan OSI“ prezetovao prve rezultate u saradnji sa opštinom Čukarica a u okviru projekta “ Korak ka dostupnom Beogradu“. Prezentaciji su prisustvovala udruženja osoba sa invaliditetom sa teritorije Čukarice i predstavnici opštine.
Program se odnosu na.izradu prvog elektronskog registra koji analizira i prikazuje koji objekti i u kojoj meri su dostupni osobama sa invaliditetom, starim.osobama ili licima sa trenutnim povredama, majkama sa bebabam 🙂
Od kako je sredinom godine otpočela saradnja sa opštinom Čukarica, popisano je 300 objekata a registar beleži još 700 objekata na teritoriji grada Beograda koje su podeljene u 15 kategorija sa 65 podkategorija.
Registru možete pristupiti putem:

1.WEB portal https://dostupnibeograd.rs/
2.Android aplikacija za rezidente i domaće turiste “BGDzaSVE”
3. Android aplikacija za turiste iz inostranstva “BGD4ALL”.