Poziv za angažovanje na projektu “Drži me za ruku”

Program “Centra za unapređenje društva” pod nazivom “Drži me za ruku” beleži svoje rezultate, kao što je bilo od samog početka. Studenti humanistickih nauka, u trajanju od 6 meseci po ciklusu, druže se sa mladim slepim drugarima i pomažu u svemu gde im mogu pružiti podrsku. Neki vole da se ispričaju uz kafu, neki da šetaju a neki uživaju u pravljenju raznih đakonija. Sve se to uspešno obavlja a naši mladi slepi drugari su bogatiji za mnogo novih veština koje će im mnogo koristiti nakon ovakvih aktivnosti.
Pozivamo i mlade slepe drugare ali i s tudente da se priključe grupi i da što više nas raste uz ovakav program.
Pročitaj  Dan za stručne sastanke. Jedan sastanak vodi "Centar za unapređenje društva" u saradnji sa "Zvečanskom 7" za mališane do 11 godina, a na drugom je naš Centar partner Centru za socijalnu integraciju "Zvezda" i sastanak se odnosi na rad sa mladima koji se spremaju za izlazak iz doma. Ideja je da mladi koji su bili u domu a osamostalili se, budu mentori mladima koji tek izlaze. Reč je o odličnim projektima zasnovanim na cilju razvoja veština za samostalnost ovih mališana. Definisali smo rezultate, nedostatke i nove staze a uskoro krećemo u posetu domovima i u realizaciju projekata. March 23rd, 2023 Expert team meetings held regarding projects dedicated to children without parental care It was a day for professional discussions. One meeting was led by the "Center for Society Advancement" in collaboration with "Zvečanska 7," focusing on children up to 11 years old. The other meeting involved collaboration between our Center and the Center for Social Integration "Zvezda," focusing on working with young people preparing to leave care institutions. The idea is for those who have successfully transitioned from care to mentor those who are just leaving. These are excellent projects aimed at developing skills for the independence of these children. During the meetings, results, shortcomings, and new paths were defined, and soon the teams will begin visiting care facilities to initiate project implementation.