Archives 2020

Za paketiće ugroženoj deci od Raymond Nicolet Trust organizacije

Veoma smo srećni, a razlog su silne igracke koje smo dobili ponovo od Raymond Nicolet Trust organizacije za paketiće ugroženoj deci.❤  Naročito smo srećni što smo svake godine mučili kako da obezbedimo igračke za 150 mališana i naš program “Snežni osmeh” 🙁 Igračke su jako skupe, a paketić bez igračke dete baš rastuži 🙁  Dragi naši Raymondovci, puno hvala od srca, a naročito Biljana Kordić koja je ovu akciju iskordinirala ❤

Udar groma je postao velika opasnost po ljude

UDAR GROMA je postao velika OPASNOST PO LJUDE. Čini se da ranije nije bilo toliko smrtnih slučajeva izazvanih gromom 🙁
Šta ne treba raditi i gde ne treba bitni tokom jake grmljavine:
– ni slučajno ne bežati pod usamljeno drvo,
– skloniti se ako ste na ravnom terenu, naročito na ravnom blizu reka (važi za sportiste na terenu, pecaroše i dr.)
– ako ste na moru, ne plivati tada!
– izbegavati dodir sa slatkim vodama jer su veći provodnici od slane.
– nikako ne leći na zemlju jer je veća verovatnoća da će vas grom udariti!
– zabluda je da su gumene cizme zaštita.
– zabluda je da mobilni privlači udar.
ŠTA UČINITI?
– čučnuti, sklupčati se
– skloniti se u zatvoren prostor ( zgrada, auto)
– zatvoriti prozore na kući/stanu
Najopasnije zone usća, parkovi, svi otvoreni prostori!

Centar za unapređenje društva i DIVAC fondacija obezbeđuju pomoć najugroženijima

Naša humanost na delu u vreme ove krize.
U saradnji sa fondacijom DIVAC, obezbeđeno 50 paketa hrane i higijene za 50 ugroženih porodica.
Od 35 porodica koje podržavamo kroz donaciju voća i povrća ( saradnja sa “Bankom hrane”), tokom pandemije COVID-19 taj broj se povećao na 67.

Porodice su uglavnom sa malom decom, sa vise dece.
Hvala Fondaciji DIVAC na paketima, otišli su zaista onima kojima su najpotrebniji.

Snežni osmeh i Raymond Nicolete Trust ponovo u akciji

8.8.2020. Konačno pristiglo dosta igračaka za naš tradicionalni novogodišnji program “Snežni osmeh”. “Centar za unapređenje društva”, je ovoga puta dobio podršku od “Raymond Nicolet Trust” direktno iz Engleske, oko 130 kg. Veliko hvala Christine Hilcenko na poverenju. Deci su igračke najvaznije i radujemo se što će ove godine paketići biti zaista bogati.