Centar za unapređenje društva u okviru projekta za decu bez roditeljskog staranja Druzimo se i učimo zajedno svake godine organizuje izlete po Srbiji

Centar za unapređenje društva u okviru projekta za decu bez roditeljskog staranja Druzimo se i učimo zajedno svake godine organizuje izlete po Srbiji, jer je to nesto što im baš razgali dušu!  Raduje nas njihovo oduševljenje svakim mestom koje posete, i, naravno, druženje i igra.

Ove godine smo posetili Drvengrad,  vozili se Šarganskom osmicom, prugom koja je nekada bila veza Evrope sa Jadranskim morem. Obišli smo i Međumursko jezero. Dug put nije nas omeo u uživanju, a izlet ćemo ponoviti i nastojaćemo da obiđemo još više prelepih lokaliteta Srbije.

Naši saputnici bili su i drugari iz Centra za žrtve nasilja DAR,  dečica iz siromašnih porodica sa opštine Savski venac,  deca iz Inkluzivnog  Centra te nas je ukupno bilo 70.

Centar za unapređenje društva zahvaljuje se svim donatorima koji su omogućili realizaciju ovog putovanja:

GSPDRVENGRAD, SRBIJA VOZKETERING PRIČADOMAĆE KIFLICE, PROLOM VODAKNJAZ MILOŠ,  i još nekoliko individualnih donatora koji su nam pomogli da platimo usputne troškove.

Posebno se zahvaljujemo Inkluzivnom centru i Peci na tehničkoj podršci!

 

August 1st, 2023, As part of the project Socializing and Learning Together for children without parental care The Center for Society Advancement organizes annual trips across Serbia

 

Within the project Socializing and Learning Together, the Center for Society Advancement organizes trips across Serbia each year for children without parental care, as it truly warms their souls! We are delighted by their enthusiasm at every place they visit, and, of course, socializing and play.

This year, we visited Drvengrad, rode the Šargan Eight, a railway that was once a link between Europe and the Adriatic Sea. We also explored Međumurje Lake. The long journey did not hinder our enjoyment, and we plan to repeat the trip, striving to visit even more beautiful landscapes of Serbia.

Pročitaj  „Hoću da radim – moderni alati za unapređenje položaja mladih na tržištu rada“

Our fellow travelers included friends from the Center for Victims of Violence DAR, children from impoverished families in the municipality of Savski Venac, and children from the Inclusive Center, totaling 70 participants.

The Center for Society Advancement expresses gratitude to all donors who made this journey possible: GSP, Drvengrad, Srbija Voz, Ketering Priča, Domaće Kiflice, ProloM Voda, Knjaz Miloš, and several individual donors who helped covering incidental expenses.

Special thanks to the Inclusive Center and Peca for technical support!