Održana radionica na temu zdravlja sa decom iz doma u Beloj Crkvi

Četvrtog juna održana je još jedna redovna radionica sa mališanima iz doma u Beloj Crkvi. Radionica je bila posvećena zdravlju, a jedna od aktivnosti bila je da se deca motivišu da jedni o drugima zapisuju samo lepe osobine.

Tokom ovih radionica trudimo se i da ih podstičemo da što više čitaju i pišu.

Drugari su se zasladili trešnjama i jagodama a potom uživali u zajedničkim  sportskim aktivnostima u dvorištu doma.

Iskoristili smo priliku da napravimošto veći broj slika, koje će ostati kao divna uspomena.

 

June 12th, 2023, Workshop on Health Held with Children from the Institution for children without parential care in Bela Crkva

On June 4th, another regular workshop was held with the little ones from the institution for children without parential care in Bela Crkva. The workshop was focused on health, and one of the activities was to motivate the children to write down only positive qualities about each other.

During these workshops, we also strive to encourage them to read and write as much as possible. Friends indulged in cherries and strawberries, followed by enjoying shared sports activities in the institution’s courtyard.

We took the opportunity to capture as many pictures as possible, creating wonderful memories.

Pročitaj  Saradnja sa firmom MONA fashion