ERASMUS+ program za decu

Par reči o programu ERASMUS+ Mobilnost učenika, koji smo sproveli u saradnji sa Pokrajinskom direkcijom za obrazovanje Istanbul. Program u Srbiji realizovali su “Centar za unapredjenje društva” i OŠ “Dragojlo Dudić”.
13.05.2024. godine dočekali smo grupu od 10 mališana i dve nastavnice iz Istanbula. Mališani su u periodu od 13.05 do 17.05 svakodnevno išli u školu, kao i na ture koje je “Centar za unapredjenje društva” organizovao.
Neke od aktivnosti koje su mališani sproveli u OŠ “Dragojlo Dudić” su: odlazak na časove likovne kulture gde su deca slikala po platnu, zatim, čas tehnike i tehnologije na kom su pravili makete po izboru, odlazak na časove hemije, engleskog, matematike, muzičke kulture, geografije i fizičkog i zdravstvenog vaspitanja.
Pored časova na kojima su deca vredno učila, ova škola ih je vodila u Muzej čokolade, gde je svako pravio svoju čokoladu. Organizovane su, takodje, radionice pravljenja sapuna i bedževa na kojima su se deca sjajno zabavila!

A few words about the ERASMUS+ Student Mobility program, which we implemented in cooperation with the Istanbul Provincial Directorate of Education. The program in Serbia was implemented by the “Center for the Advancement of Society” and the Primary School “Dragojlo Dudić”. 13.05.2024. we welcomed a group of 10 children and two teachers from Istanbul. In the period from 13.05 to 17.05, the children went to school every day, as well as to tours organized by the “Center for the Advancement of Society”. Some of the activities carried out by the little ones at “Dragojlo Dudić” elementary school are: going to art classes where the children painted on canvas, then, a technique and technology class where they made models of their choice, going to chemistry, English, mathematics classes, musical culture, geography and physical and health education. In addition to the classes where the children studied hard, this school took them to the Chocolate Museum, where everyone made their own chocolate. Workshops for making soap and badges were also organized, where the children had a great time!

Pročitaj  Definisane izmene programa "Družimo se i učimo zajedno"