Pomozimo porodici Mitov!

Tim “Centra za unapredjenje društva” je u okviru projekta “Podrška samohranim roditeljima” obišao porodicu Mitov iz Niša.
Ova porodica broji 11 članova, u pitanju su dve rodjene sestre koji žive u kući sa svojom decom i roditeljima. Starija sestra ima dvoje dece, dečaka ( 8 godina ) i devojčicu ( 7 godina ) dok mladja sestra ima petoro dece, tri devojčice ( 13, 9 i 4 godine) i dva dečaka (12 i 6 godina). Sa njima žive i roditelji ovih sestara koji su u poznim godinama i lošeg zdravstvenog stanja.
Starija sestra, sa svojom decom, živi u 13m2, dok mladja sestra, sa svojih petoro dece, živi u 12m2. Kuća u kojoj žive nije izgradjena do kraja, zbog čega ova porodica može da koristi samo dve prostorije u prizemlju. Kuća ne poseduje krov ni oluke, zbog čega su sobe pune budji i vlage.
“Centar za digitalno uključivanje” će, kao i do sada, pomagati porodici donacijom hrane. Takodje, ovaj Centar, u svojim prostorijama, organizuje pomoć deci u učenju i izradi domaćih zadataka.
“Centar za unapredjenje društva” ovoj porodici je pomogao donacijom odece za sve članove porodice, kao i donacijom hemije, a u planu nam je i kupovina kreveta na sprat kako bi deca imala gde da spavaju. ❤️
Pozivamo sve društveno odgovorne firme i pojedince da se priključe projektu podrške porodici Mitov!😍
Potrebno je:
1. instalirati krov i oluke na kući
2. dovršiti izgradnju gornjeg sprata kuće
3. očistiti kuću od vlage i okrečiti je
4. opremiti/renovirati kupatilo
5. nabaviti novi nameštaj- sto, stolice, kauč, orman…
Ukoliko ste zainteresovani da pomogne ovoj porodici ili imate dodatna pitanja, kontaktirajte nas putem mejla: sara.cudrustvo@gmail.com ili telefonom: +381603133227

The team of the “Center for the Improvement of Society” visited the Mitov family from Nis as part of the “Support to Single Parents” project. This family has 11 members, two sisters who live in the house with their children and parents. The older sister has two children, a boy (8 years old) and a girl (7 years old), while the younger sister has five children, three girls (13, 9 and 4 years old) and two boys (12 and 6 years old). The parents of these sisters, who are in their late years and in poor health, live with them. The older sister, with her children, lives in 13m2, while the younger sister, with her five children, lives in 12m2. The house they live in is not fully built, which is why this family can only use two rooms on the ground floor. The house has no roof or gutters, which is why the rooms are full of mold and moisture. The “Center for Digital Inclusion” will, as before, help the family by donating food. Also, this Center, in its premises, organizes help for children in learning and doing homework. The “Center for the Improvement of Society” helped this family by donating clothes for all family members, as well as by donating chemistry, and we are also planning to buy bunk beds so that the children have a place to sleep. ❤️ We invite all socially responsible companies and individuals to join the Mitov family support project!😍 It’s necessary:

Pročitaj  Dramske tehnike u prevenciji nasilja među mladima

1. install the roof and gutters on the house

2. complete the construction of the upper floor of the house

3. clean the house of moisture and paint it

4. equip/renovate the bathroom

5. get new furniture – table, chairs, sofa, wardrobe…

If you are interested in helping this family or have additional questions, contact us by email: sara.cudrustvo@gmail.com or by phone: +381603133227